Bitcoin

Bitcoin 10,000 doları Aşmak Üzere!

Kripto para birimi Bitcoin, 8,000 dolar sınırını aşmasının ardından sonra, 7 günden daha az bir sürede 9,000 doları geçmesi ile beraber hız kesmiyor ve şimdi hızlı bir şekilde 5 basamaklı seviyelere ilerliyor.

Pazar değeri yönünden en büyük dijital para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, herkesin bir varlık olduğu konusunda fikir birliğinde olmadığı bu parada balon oluşmakta olduğuna yönelik uyarılara karşın, kazançlarının dikkatleri daha fazla çekmesinin rüzgarıyla yükseliyor. Wall Street’in önde gelenlerinden risk sermayecilere, gözlemciler, bazıları diğerlerinden daha şüpheli de yaklaşsa, Bitcoin’e dikkatlerini çevirmiş durumda. Bitcoin 15 gün içinde yüzde 40’tan fazla yükseldi.

İşlem platformu operatörü IG Group’tan analistler, Pazartesi günü hazırladıkları notta, “Bitcoin, fırsatları kaçırmanın daha da acı verici hale gelmesi ile birlikte, diğer bir güçlü alım dalgası ile karşılaştı.,” dedi ve “Bitcoin vadelilierinin başlaması ile birlikte, aşağı yönlü risklerin olduğunu düşünenler de var” şeklinde görüş bildirdi.

Fiyatlardaki hızlı yükseliş bireysel yatırımcıları da çekiyor. Bitcoin ve rakibi ethereum işlemlerinin en büyük platformlarından biri olan Coinbase’deki hesapların sayısı, Bespoke Investment Group LLC’ye göre, son bir yılda üçe katlanarak 13 milyona çıktı.

Bitcoin Pazartesi günü 9,720.95 dolara kadar çıkarak tarihinin en yüksek seviyesine çıktı ve Cuma günü geç saatlerdeki işlemlere göre yüzde 16 yükselmiş durumda.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir