Bitcoin

Bitcoin Kullanım Alanları Neler ?

Bitcoin, çok sayıda ülkede bir ödeme ve yatırım aracı olarak kullanılıyor. Ülkemizde de TL karşılığı bitcoin sahibi olmanız mümkündür. Para yerine kullanılabilen bitcoin’lerin bir değerleri vardır ve ayrıca bazı fonların ileride popülaritesi arttıkça, değerinin artacağı beklentisi ile bu ürünle ilgilendikleri bilinmektedir.

Bitcoin’in değerini piyasadaki arz ve talep durumları belirlemektedir. Talep yükselince fiyatı yükselmekte, düşünce de azalmaktadır. Dolaşımda belli miktarda bitcoin dolaşmakta ve yeni bitcoin üretmenin de bir limiti ve prosedürü bulunmaktadır ayrıca ilk çıktığı döneme göre üretim zorluğu dahada artmıştır. Bitcoin’in piyasa değeri önündeki en önemli tehditler; teknik zorluklar, ülkelerin bu paraya olan yaklaşımına bağlı mevzuat değişiklikleri ve insanların bu paraya olan istek ve güveninin olumsuz yönde değişmesidir

Bitcoin son günlerde Altın yerine yatırım aracı olarak ülkemizde de tercih edilmeye başlandı. Hatta dünyanın en büyük arama moturu Google’da bitcoin kelimesi altın kelimesini aramalarda geride bıraktı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir