Bitcoin

Bitcoin’den Tarihi Rekor Geldi!

Son günlerin hızla yükselen kripto para birimi Bitcoin’in değeri, dün 8,000 dolar bandını zorladı ve bugün 8,270 dolara kadar yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine görmüş oldu.

Son 2 günde  % 6 oranında yükseliş gösteren sanal para birimi, ay başından beri % 30, sene başından itibaren ise % 750 gibi inanılmaz artış gösterdi.

Bitcoin’in Beşbin dolar seviyesinden ilk defa 6,000 dolar seviyesini aşması 1 hafta, Yedi bin dolar bandına yükselmesi ise 14 gün sürmüştü. Bu tarihten sonra keskin bir şekilde düşüşe geçen sanal para biriminin değeri 12 Kasım tarihinde 5,500 doların altına düşmüştü. 15 Kasım’da tekrar Yedi bin dolar seviyesine geri dönen Bitcoin’in 8,000 dolar barajına çıkması ise bu tarihten sonra yalnızca 4 gün sürdü.

Analistler, Bitcoin’in finansal pazara girmesi için yapılan hazırlıklara işaret ederek, bu sene bitmeden dijital para biriminin değerinin On bin doları geçebileceğini belirtiyorlar.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hizmeti sunan Coinbase, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, büyük yatırımcıları da Bitcoin’e çekebilmek için yatırım ve varlık fonlarıyla ilgili hizmetlere ağırlık vereceğini duyurmuştu.

ABD’li finans devi CME Group da geçen ay Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmelerine bu yıl bitmeden başlamayı amaçladığını duyurmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir