Bitcoin

Hong Kong’da Bitcoin Sorunu Yaşanıyor!

Sektörü yakından takip eden bir çok kişinin bildiği gibi yaklaşık 30 gün önce Çin hükümeti kripto para alım satım işlemlerini ve ICO’ları yasaklamıştı. Ardından Bitcoin platformları ve madencileri toplu halde göç etmeye başlamıştı. Son gelen haberlere göre ise Hong Kong’da da benzeri olayların olacağı tahmin ediliyor, zira ülkede Bitcoin bir süredir ciddi eleştiriler alıyordu.

Dijital para piyasasındaki en köklü ve eski borsalardan biri olan Gatecoin, daha önce de banka hesaplarının bloke edilmesi gibi problemler yaşamıştı. Fakat borsanın pazarlama yöneticisi Thomas GlucksmannSouth China Morning Post’a verdiği bir röportajda geçtiğimiz Eylül ayında gelen bloke işlemleri önce kendilerine bir uyarı yapılmadığını açıkladı.

Peş peşe aldığı örnek kararlarla Bitcoin’e kapılarını açan Japonya ise Çin’den bir ‘göçle‘ kaçan işletmelerin tekrar konumlanma taleplerine şu an için bir karşılık vermedi.

Çin’deki bitcoin faciasının ardından şimdi de Hong Kong ateşe benzin gidiyor desek yanlış olmaz. Gatecoin de bu durumda platformun müşteri kitlesini korumak adına ülke dışında faaliyet gösteren bankalarla çalışmak zorunda kalacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir