Bitcoin

Litecoin Nedir?

Litecoin piyasaya ilk çıkan kripto para Bitcoin’in açık kaynak kodlu yazılımınına benzer bir sistemle çıkan ilk alt coindir.

Hiç kuşkusuz bitcoin 2012 yılı itibariyle dünya genelinde çok büyük ses getirmiştir. 2009 yılında piyasaya çıkan ve geliştiricilerinin kimliğinin gizli olan Bitcoin’nin açık kaynak kodlu yazılım kullanılarak üretilmiştir. Litecoin’in en büyük iddiası ise Bitcoin’den daha gelişmiş olduğudur. Aynı zamanda Bitcoin’e rakip altcoinlerin ilkidir.

Litecoin, dünya genelinde tüm kullanıcılar için neredeyse sıfır maliyetle para gönderimi yapmayı sağlayan Peer-to-peer kripto para birimidir. Litecoin’de diğer bir çok kripto parada olduğu gibi hiç bir merkeze bağlı olmadan çalışan küresel ödeme sistemidir.

Temelinde bulunan matematik tabanlı teknolojisi ağı korur ve kişilerin kendi paralarını yine kendileri tarafından kontrol etmelerine imkan sağlar. Litecoin’de, bir çok dijital para birimine göre daha hızlı işlem onay süreleri ve çok daha gelişmiş depolama imkanları mevcuttur.

Litecoin aynı zamanda, büyük sanayi desteği, ticaret hacmi ve akışkanlığı ile Bitcoin’inin eksiklerini tamamlayan bir ticaret ortamıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir